Czy urządzenia GPS pomagają znaleźć skradzione pojazdy?

Skradzione samochody mogą stać się znacznie rzadszym towarem, teraz gdy urządzenia GPS stają się standardem. Globalne systemy pozycjonowania nie tylko przekazują wskazówki z jednego miejsca do drugiego, ale mogą być używane zdalnie przez upoważniony personel w celu ustalenia lokalizacji samochodu. W rzeczywistości dwie osoby w Indiach zostały niedawno aresztowane za kradzież samochodu. Zostały znalezione szybko, gdy policja użyła GPS samochodu do śledzenia lokalizacji skradzionego samochodu.
Wiele nowoczesnych samochodów wyposażonych jest w technologię GPS. Systemy takie jak OnStar – część General Motors – są oparte na subskrypcji, pozwalając właścicielom samochodów na dezaktywację usługi, jeśli zdecydują się korzystać z własnego urządzenia GPS. Jeśli subskrypcja zostanie aktywowana, właściciele samochodów mogą korzystać z szerokiej gamy korzyści, od komunikacji w trybie głośnomówiącym po nawigację „zakręt po zakręcie”. System będzie nawet diagnozował potencjalne problemy z samochodem. Jeśli Twój samochód zostanie kiedykolwiek skradziony, może być śledzony przez nadrzędną firmę. Zapewnia niewiarygodne bezpieczeństwo, od śledzenia trasy do wysłania pomocy, gdy uczestniczysz w wypadku.

Firmy transportowe używają urządzeń GPS do monitorowania swoich kierowców. Podczas gdy niektórzy mogą uważać, że ta miara odpowiedzialności jest niepotrzebna i poniżająca, musisz przyznać, że firma ma prawo wiedzieć, gdzie znajdują się ich produkty, gdy krążą po kraju. GPS może nie tylko śledzić lokalizację kierowców, ale także poinformować firmę, czy kierowca jest bezpieczny i czy robi przerwy, których potrzebuje, aby odpocząć. Od 2005 r. Kierowcom ciężarówek przysługuje 11 godzin jazdy, a następnie 10-godzinna przerwa. Jazda przez dłuższy czas lub z mniejszym czasem odpoczynku może stanowić poważne zagrożenie zarówno dla kierowcy, jak i dla innych osób w drodze. Jeśli ciężarówka znalazła się w wypadku, monitoring GPS może ją szybko znaleźć i przynieść pomoc. A jeśli z jakiegoś powodu ciężarówka została skradziona, można ją łatwo śledzić i znajdować tak długo, jak długo działa urządzenie GPS.

GPS telefonu komórkowego do śledzenia

Jeśli samochód nie ma wbudowanego urządzenia GPS, ale w środku pozostawiono telefon komórkowy, prawdopodobnie można go śledzić za pomocą telefonu. Policja korzysta również z technologii telefonów komórkowych do śledzenia ludzi, więc jeśli możesz pomóc im w zidentyfikowaniu złodzieja, mogą być w stanie śledzić samochód za pomocą telefonu komórkowego złodzieja.

Pozostaw śledzenie policji

Możesz być bezradny i czuć, że musisz coś zrobić, aby „pomóc” odzyskać skradziony samochód. Jednak wszystko, co wypróbujesz, może zagrozić życiu funkcjonariuszy policji pracujących nad twoją sprawą. Twoje życie może również zostać zagrożone. Złodzieje samochodów używają samochodu jako środka do celu. W rzeczywistości wielu będzie korzystać z kilku samochodów, aby dostać się z jednego miejsca do drugiego, aby uniknąć złapania. Jeśli powiadomiłeś policję o urządzeniu GPS, z pewnością użyje go do śledzenia twojego samochodu. Nawet jeśli możesz odebrać sygnał za pomocą innego urządzenia, najlepiej usiąść i pozwolić policji na pościg.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *