Obliczanie powierzchni za pomocą urządzenia GPS

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dokładnie, ile powierzchni ma twoja posiadłość? A może rozważasz zakup działki i chcesz się dowiedzieć, jaki jest jej areał. Nie musisz już sortować dokumentów rządowych, aby się dowiedzieć. Możesz mierzyć areał za pomocą własnego ręcznego urządzenia GPS lub urządzenia mobilnego wyposażonego w aplikację korzystającą z technologii GPS.

Prawdopodobnie większość z nas pamięta, jak obliczyć powierzchnię idealnego kwadratu lub ładny, równy prostokąt. Jednak w świecie nieruchomości idealne kwadraty i ładne, nawet prostokąty są nieliczne. Większość paczek własnościowych ma dziwny kształt. Ale to nie jest problem dla technologii GPS.

Istnieją dwa sposoby mierzenia powierzchni (lub stóp kwadratowych, kwadratowych lub innych pomiarów, które możesz wybrać) za pomocą technologii GPS: fizycznie chodząc po obwodzie przesyłki podczas przenoszenia urządzenia śledzącego GPS (pamiętaj, że nie wszystkie urządzenia mapujące GPS oferować tę funkcję) lub za pomocą internetowego oprogramowania GPS.

Wiele aplikacji na iPhone’a, iPada i iPoda również może osiągnąć ten cel. AGRIplot firmy SharpeTech oraz Acre & Area & Acreage by Productivity wymieniają tę funkcję wśród swoich możliwości.

Jak to działa? Korzystając z urządzenia GPS, które ma tę funkcję, po prostu podaj punkt początkowy, przejdź na zewnątrz obiektu, który ma zostać zmierzony, a po ukończeniu obwodu wprowadź lokalizację końcową. Większość urządzeń może obliczyć odległość obwodu, a także obszar działki w wielu pomiarach – stopy, metry, metry, akry i tak dalej.

Być może nie jesteś w stanie pokonać obwodu swojej nieruchomości z powodu trudnego terenu, ograniczeń fizycznych lub odległości od mierzonego spisku. Nie martw się – technologia GPS oferuje inne opcje.

Jeśli możesz zlokalizować działkę w MapQuest, GoogleMaps lub innym systemie mapowania opartym na GPS, lub jeśli masz zdjęcia lotnicze platformy, możesz użyć różnych produktów lub aplikacji do pomiaru obwodu i obszaru. ExpertGPS to program online oferujący tę funkcję. W przypadku urządzeń z systemem iOS MyMeasure według TripWare i Planimeter według Core Signals podają, że oni również mogą podać informacje o powierzchni w oparciu o systemy mapowania online lub zdjęcia lotnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *